Podporujeme dívky a ženy

Webové stránky zenyaepilepsie.org

obrázek
Pro dívky a ženy s epilepsií jsme v EpiStopu připravili českou verzi webových stránek organizace IBE https://zenyaepilepsie.org/. Mgr. Květa Janoušková, MA přeložila webové stránky do češtiny, MUDr. Jana Zárubová následně zajistila jazykové a odborné korektury, aby jejich obsah odpovídal specifikům českého prostředí. Naleznete v nich spolehlivé informace, ať jste v jakékoliv životní fázi – od dospívání, přes intimní život s epilepsií, plánování mateřství, pokyny pro budoucí i čerstvé maminky, jak pečovat o děťátko i o sebe. Dozvíte se v nich, na co si dát pozor v souvislosti s epileptickými záchvaty i léky, i na co se podrobně vyptat svého lékaře. Věříme, že v nich naleznete mnoho užitečných informací.

Publikace Žena a epilepsie

S odborníky, které jsme loni sezvali ke Kulatému stolu ohledně organizace péče o dívky a ženy s epilepsií v těhotenství, během porodu i v poporodním období, plánujeme pokračovat ve spolupráci na aktualizaci publikace Žena a epilepsie. Dokončíme a představíme ji na podzim roku 2024.

Databáze EURAP

Vedeme za Českou republiku mezinárodní registr těhotenství EURAP, více viz: (podporujeme lékaře) Pokud uvažujete o otěhotnění, poraďte se se svým lékařem o svých plánech a o optimálním nastavení protizáchvatové medikace včas, nejlépe 12-24 měsíců dopředu.