Půlmaraton Epiběh

Dne 13. října 2013 běžela Lucie Vávrová svůj první půlmaraton za sebe i všechny lidi s epilepsií. Níže si dovolujeme uvést její poděkování organizátorům.

.

"Dobré pondělní odpoledne,

ráda bych Vám poděkovala jak jménem svým, tak i jménem o.s. EpiStop za výborně zorganizovanou akci a za podporu jakou jste nám věnovali.

Za sebe mohu říct - děkuji za nádherný zážitek. Byl to můj první delší běh v životě a byl naprosto nezapomenutelný. Nikdy jsem nechápala, proč se lidé věnují dlouhým běhům a teď už to vím. Atmosféra už na startu, to nadšení, očekávání a radost, která nás provázela po celé trati, je jedinečná. Lidé stojící všude okolo a fandící všem závodníkům bez ohledu na rychlost a styl běhu, to člověka nabije energii. Na 15km jsem měla mohutně povzbuzující rodinu a moje neteř a malý synovec běželi chviličku vedle mě. Zhruba dva kilometry před cílem mě míjel rychlejší běžec - se slovy "Bežíš i za mýho syna. Tak makej!"  Před závěrečným stoupáním na Malé náměstí (které mi po 21km  přislo jako výstup na Sněžku) na mě někdo z organizátorů zavolal "dvěstě metrů do cíle, to už dáš".  A v křižovatce se připojila máma a ze všech sil tleskající holky ze štafety EpiStop. To vás do cíle prostě donese. No a cíl sám? Spousta teskajícich a usměvavých lidí, kteří sdíleli radost ze svých sportovních úspěchů.

Od malička jsem hrála tenis, kde je člověk na kurtě sám. Sám a vždycky proti soupeři. Jeden vítěz na úkor jednoho poraženého. Půlmaraton jsem vnímala jinak. Včera bylo jen vítězů. 

Kdybych měla mít jedno přání - běhejme víc, spolu a pro radost. 

Takže díky moc a doufám, že za rok běžíme znovu!"

Lucie Vávrová

 

 

         

 Lucie Vávrová

  Co-Active Coach

 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | www.f-laws.cz