Sociální poradenství

Příběh Katky

Pokusím se napsat příběh mojí dcery Kateřiny (nar. 1975). Od narození je mentálně postižená a má epilepsii. Katka neukončila řádné studium ve zvláštní škole (úraz). Shodou šťastných událostí se dostala na učiliště pro mentálně postižené děti, obor keramika. Poté dlouhé roky navštěvovala DUHU. Neměla žádný příjem a za pobyt v DUZE jsme platily nemalé poplatky.

.

Pokračovat ve čtení

Chci pracovat

Momentálně pro Vás připravujeme webové stránky, kde budete mít možnost sdílet své osobní zkušenosti s nemocí s ostatními lidmi a také zde najdete volná místa na pracovním trhu, která by Vás mohla oslovit. Projekt „Komplexní pomoc pacientům s epilepsií při vstupu na trh práce, je realizován občanským sdružením EpiStop, a je financován z evropského fondu v programu OPPA. Cílem projektu je zlepšit postavení osob s epilepsií na trhu práce a poskytnout jim pomoc související se získáním a(nebo) udržením zaměstnání.

.

Pokračovat ve čtení

Projekt sociálního poradenství

POPIS PROJEKTU A JEHO HISTORIE

V roce 1995 přijel prof. Komárek z Velké Británie s tím, že v této zemi existuje „nátlaková“ skupina, kterou tvoří pacienti, lékaři, novináři, právníci, sociální pracovníci a další, s cílem zlepšit život lidí s epilepsií. Prof. Komárek, spolu s Dr. Dolanským, doc. Příborským a Dr. Asarlidu, pak stál u zrodu pracovní skupiny EpiStop, která si vytyčila stejný cíl, tedy zlepšit život lidí s epilepsií v České republice.

Více ve článku.

Pokračovat ve čtení

Nadace a granty

Rádi bychom Vám předložili seznam nadací a možností grantů, kde by bylo možné získat finanční podporu. Pokud budete mít zájem se, některého z uvedených projektů ujmout pak nás neváhejte kontaktovat.

.

Pokračovat ve čtení