EpiStop články

Virtuální EpicRun 2023 – sportujeme sami i spolu

EpicRun 2023 virtualni

5 km na zlepšení kvality života dětí a dospělých s epilepsií

Rádi byste se EpicRunu zúčastnili, ale nemůžete být 14. června v Praze? Nevadí. Letos poprvé jsme pro vás připravili EpicRun pro každého. V období mezi 20. květnem a 14. červnem se můžete naší sportovně charitativní akce zúčastnit kdekoliv a podpořit tak aktivity spolku EpiStop, který v České republice zkvalitňuje různé aspekty života lidí s epilepsií již od roku 1995.

Stačí se registrovat zde a vybrat si způsob, jak svou trasu absolvujete. Zašleme Vám pokyny k zaplacení startovného (200 Kč), Vaše startovní číslo a pak už záleží jen na Vás, kdy a kde se vydáte na cestu. Budeme jen potřebovat potvrzení o délce a času trasy, abychom mohli vyhlásit umístění a vítěze každé kategorie. Použijte proto sportovní hodinky či běžně dostupné mobilní aplikace typu Sportstracker, Strava, Mapy.cz aj. a důkaz (printscreen) o absolvování nám prosím zašlete emailem nejpozději do středy 14. června. Na každého čeká pěkný diplom a krásný pocit, že udělal něco pro své zdraví a zároveň přispěl na dobrou věc.

Pomozte nám svými kroky měnit svět pro lidi s epilepsií. Těšíme se na vás!

Tým EpiStop

EpicRun 2023 - Běh na podporu lidí s epilepsií

EpicRun2023

Rok se s rokem sešel a zbývá měsíc do akce, na kterou se vždy velmi těšíme.

Srdečně Vás zveme již na osmý ročník charitativního běhu EpicRun, který se uskuteční ve středu 14. června 2023 v pražské Stromovce. Účelem akce je i tento rok podpora lidí s epilepsií!

Pokračovat ve čtení

Druhý díl článku Pacient s epilepsií u praktického lékaře

Druhý díl článku pro praktické lékaře, který napsaly Jana Zárubová a Jana Amlerová, vyšel v únorovém čísle časopise Practicus pod názvem Pacient s epilepsií u praktického lékaře. Článek popisuje organizaci péče o pacienty s epilepsií v Česku, definici farmakorezistentní epilepsie, tzv. rescue medikaci a další možnosti léčby.

Přečíst si ho můžete zde.

O prvním dílu si můžete přečíst zde EpiStop navázal spolupráci s praktickými lékaři.

Pozvánka na veřejné sympozium - Solved-RD

cropped Solve RD Logo Subtitle

Rádi bychom Vás pozvali na virtuální seminář, který pořádá ERN-EpiCARE (Evropská referenční síť pro vzácné a komplexní epilepsie) ve spolupráci se Solve-RD.

V rámci veřejného sympozia Solve-RD na téma "Vliv projektu Solve-RD na výzkum a péči o pacienty se vzácnými chorobami" se budeme věnovat tématu epilepsie.

Seminář se koná ve středu 26. dubna 2023 od 8:30 do 12:30.

Pokud máte zájem o účast, najdete podrobnosti v příloze zde a odkaz pro registraci zde.

Pokračovat ve čtení